AMOLED ekranlı Zotac Zone tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Taşınabilir el konsolu pazarı son yıllarda büyümeye devam ediyor. MSI, ASUS ve Lenovo gibi şirketlerin ardından şimdi de Zotac kendi konsolunu tanıttı. Computex 2024 kapsamında yapılan duyuruda Zotac Zone görücüye çıktı. Peki Zone’un piyasadaki diğer konsollardan ne gibi farkları var?

Zotac Zone neler sunuyor?

Zotac Zone; 800 nit tepe parlaklığa sahip 7 inç 120Hz AMOLED ekranla geliyor. Steam Deck gibi OLED ekran kullanan birkaç el konsolundan biri olmayı başardı. Cihaz gücünü AMD Ryzen 7 8840U işlemciden ve Radeon 780M entegre GPU’dan alıyor. Bellek tarafında 16GB LPDDR5X RAM ile geliyor.

Tasarım açısından Steam Deck ile benzerlik gösterdiğini söylemek mümkün. DualSense tarzı düzende çift analog çubuğa yer veriyor. Her çubuğun etrafında ek girişler için özelleştirilebilir dijital kadran da bulunuyor.

Ayrıca Steam Deck gibi ikiz trackpad’lerin yanı sıra iki aşamalı tetikleyici ve sürüklenmeye karşı dayanıklı olacak Hall efektli joystick’lere sahip. Windows 11 ile çalıştığını ve bu kapsamda Windows’taki tüm oyunları desteklediğini söylemek mümkün.

Diğer önemli özellikler arasında Windows Hello kamera, üst ve alt kısımda USB Type-C bağlantı noktaları ve ve destek ayağı bulunuyor. 48,5Wh bataryası ise rakiplere kıyasla nispeten daha küçük.

Eylül ayında çıkış yapacak Zotac Zone fiyatı 800 dolar olarak belirlendi. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Siz bu yeni konsol hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir