TÜSİAD “Seninle İyi Gelecek” etkinliğinde gençlerle buluştu

TÜSİAD açıklamasına göre, 18-30 yaş arasındaki gençlerin sürdürülebilirlik alanında farkındalıklarını artırmayı hedefleyen etkinlikte, farkındalık oturumları, ağ buluşmaları ve etkileşim oturumlarıyla iş dünyası liderleriyle tanışma fırsatı yakalayan gençler, fikir maratonuyla da yenilikçi ve sürdürülebilir girişim fikirleri geliştirdi.

TÜSİAD BAŞKANI ORHAN TURAN: “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI DÜZENLİYORUZ”

Açıklamada etkinlikte yaptığı konuşmaya yer verilen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, derneğin gençleri iklim değişikliğiyle mücadelede en önemli paydaşlardan biri olarak gördüğünü ifade etti.

Gençlerin yenilikçi fikirleri, sosyal farkındalıkları, girişimcilik ruhu ve değişimlere uyum sağlayabilme yeteneklerinin, iklim değişikliğiyle mücadeledeki en güçlü yanlarından biri olduğunu belirten Turan, “İş dünyasının, kurumların ve gençlerin sürdürülebilirlik ve girişimcilik konusundaki farkındalığının artırılması için çalışıyoruz. Bu doğrultuda girişimcilik programları düzenliyor, yaptığımız proje ve rapor çalışmalarına gençleri dahil ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Turan, “Gerçekleştirdiğimiz etkinlikte konuşulan konuların, sorulan soruların ve ortaya atılan fikirlerin sürdürülebilirlik ve girişimcilik konusundaki çalışmalarımızı perçinleyeceğine inanıyorum. Gençler hem umudumuz hem de dünyanın bugünü ve geleceği.” ifadelerini kullandı.

“MEVCUT TEKNOLOJİLERLE, İŞ MODELLERİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNE ULAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cenk Alper de dünyada yaşanan gençlik aydınlanmasının insanlığın en büyük şanslarından biri olduğunu ifade ederek, tek seçeneklerinin bu şansı iyi kullanmak olduğunu aktardı.

Mevcut teknolojilerle, iş modelleriyle sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmanın mümkün olmadığına işaret eden Alper, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu yüzden gençlerin fikirlerine, kararlılığına, tutkusuna ihtiyacımız var. Girişimcilik sizin hayattaki belki de en büyük yılmazlık sınavınız olacak. İleride görüyorsunuz; bir vaha var. Ama o vahaya giden yol dikenlerin içinden, bataklıklardan geçiyor. Bu yolda birçok hata yapacaksınız. Korkmayın. Hata yapmak yanlış değildir. Yanlış olan hatadan dönmemeyi tercih etmektir. Hatadan dönün, kalkın, devam edin. Biz sizin yanınızdayız. Her zaman da olmaya devam edeceğiz.”

Açılışın ardından toplantı, “4 Lider 40 dakika” başlıklı panel oturumuyla devam etti. Panelde, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı Dr. İzel Levi Coşkun, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji, Çevre ve İklim Değişikliği Yuvarlak Masa Başkanı Cevdet Alemdar, IFC Kıdemli Ülke Müdürü Selma Rasavac ve Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı Gökhan Eyigün konuşmacı olarak yer aldı. ​​​​​​​

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir